Start > Oferta > Zajęcia dodatkowe
Informacje o zajęciach dodatkowych.

W czasie pobytu dzieci w przedszkolu, organizowane są zajęcia dodatkowe.

Nasza oferta zajęć dodatkowych przestawia się następująco:

• język angielski – 2 razy w tygodniu,
  • zajęcia rytmiczno-umuzykalniające –1 raz w tygodniu,
  • religia - 2 razy w tygodniu (gr.6-latki),
  • zajęcia na basenie - 1 raz w tygodniu.

Wymienione wyżej zajęcia dodatkowe są prowadzone przez wykwalifikowane osoby z odpowiednim przygotowaniem do pracy
z dziećmi.

Raz w miesiącu wychowankowie mają możliwość uczestnictwa w przedstawieniach teatralnych, pobudzają swoją wyobraźnię i mają możliwość obcowania ze sztuką.

Najstarsza grupa wiekowa czyli 6-latki,mają raz w tygodniu religię prowadzoną przez panią katechetkę.

W ciągu całego roku szkolnego nasi wychowankowie mogą korzystać ze stałej i bezpłatnej opieki logopedycznej, a rodzice mają możliwość konsultowania się ze specjalistą. W razie potrzeby korzystamy z pomocy psychologicznej i pedagogicznej, zapraszamy specjalistów do prowadzenia zajęć z całą grupą lub umawiamy zainteresowanych rodziców i ich dzieci na spotkania indywidualne. Jeżeli rodzice chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu wychowania lub pomóc dziecku w razie wystąpienia trudności umawiamy wybranego specjalistę na spotkanie w przedszkolu, najlepiej w czasie zebrań grupowych.

Najstarsze grupy mają możliwość skorzystania z wyjazdu na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka rodzice decydują o wyborze miejsca,
do którego dzieci pojadą.

Dla rodziców

Zachęcamy wszystkich rodziców naszych wychowanków do współuczestnictwa i współdziałania na rzecz dobra dzieci i aktywnego uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach z życia przedszkola.

Współpracujemy z rodzicami naszych wychowanków wspieramy ich podając komunikaty dotyczące osiągnięć dziecka w czasie jego indywidualnego rozwoju, udzielamy porad w sytuacjach problemowych i ustalamy z rodzicami wspólny kierunek działań.

Najczęstszą formą komunikowania się z rodzicami są kontakty indywidualne staramy się je opierać na zaufaniu i szczerości.
Zebrania ogólne i grupowe mają na celu informowanie rodziców o pracy placówki, prawach i obowiązkach dzieci, zachęcamy każdego rodzica do podejmowania działań na rzecz dzieci.

Na zebraniach grupowych rodzice mogą się dowiedzieć o szczegółach dotyczących pracy w poszczególnych grupach wiekowych, poznają programy realizowane w ciągu roku, poznają też tematykę planu rocznego i priorytety na dany rok.

Zajęcia otwarte organizowane są w każdej grupie, rodzice są na bieżąco informowani o możliwości uczestniczenia w nich. Mają możliwość obserwacji swojego dziecka na tle rówieśników.

Spotkania adaptacyjne odbywają się w najmłodszej grupie przedszkolnej ich celem jest zapoznanie rodziców z przebiegiem dnia
w przedszkolu i przygotowanie dziecka do prawidłowego funkcjonowania w grupie.

W ciągu roku szkolnego odbywają się spotkania i imprezy okolicznościowe oraz prezentacja dorobku artystycznego grup, rodzice mogą aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach i organizowaniu tych przedsięwzięć, oferują wybrany przez siebie poczęstunek. Wszyscy rodzice mają okazje, aby wspólnie spotkać się i obejrzeć, co prezentują ich dzieci są to momenty wzruszeń i miłych przeżyć.

(C) 2005 - 2019 Przedszkole nr 12 w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Obowiązek informacyjny