Przedszkole Promujące Zdrowie

Start > Przedszkolaki > 6-latki
6-latki
Wycieczka do Fabryki Bombek.
2021-10-24

21.10.2021r dzieci z grupy 6-latkow wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Zwiedzanie zaczęły od obejrzenia ozdób i wystaw bożonarodzeniowych w różnych stylach pochodzące z różnych krajów. Następnie pani przewodnik zaprowadziła dzieci do stoiska, gdzie oglądały proces wydmuchiwania bombek i ozdób choinkowych. Dzieci były również w srebrzalni czyli w miejscu gdzie za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej bombki poddawane są procesowi srebrzenia. Ostatnim miejscem jakie zwiedziły była dekoratornia. Tam widziały, że bombki są ręcznie malowane i ozdabiane przez panie dekoratorki. Przedszkolaki same również miały okazję dekorować bombki według własnego pomysłu.

gallery1 gallery1 gallery1

wycieczka do biblioteki
2021-10-24

W piątek 15 października starszaki odwiedziły bibliotekę, gdzie pani bibliotekarka pokazała dzieciom jak należy myć ręce, wspólnie recytowaliśmy wiersz i wysłuchaliśmy historii ''O księciu Oliwierze, który nie chciał się myć'' autor to Hellmann Odile.
Była to zabawna opowieść poruszająca wyobraźnię dziecka, gdzie w baśniowej scenerii poruszane były codzienne problemy. Dzieci obejrzały książki polecane przez bibliotekę do wypożyczenia i obiecały, że w wolnym czasie przyjdą razem z rodzicami do biblioteki.

gallery1 gallery1 gallery1

Światowy dzień mycia rąk
2021-10-24

Dziś w grupie 6- latków dzieci wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk. Przedszkolaki poznały poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk, rozwiązywały zagadki oraz wykonały eksperyment z użyciem wody, pieprzu i mydła w płynie. Przekonały się o tym, że ważne jest kształcenie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych w przedszkolu i w domu.

gallery1

« 1 2 3 4 5 »

(C) 2005 - 2021 Przedszkole nr 12 w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Obowiązek informacyjny