Start > Przedszkole > Plan dnia
Plan dnia

Ramowy rozkład dnia w „Dwunastce”:

Praca z dziećmi przebiega w zależności od organizacji pracy grupy, jak również od warunków atmosferycznych, w sali bądź na powietrzu.

•     GRUPA 3-LATKÓW

6.00-8.00  Schodzenie się dzieci; kontakty indywidualne nauczycielki z dziećmi i rodzicami; zabawy w kącikach zainteresowań, gry i zabawy przy stolikach.

8.00-13.00 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ.

8.00-8.30   Zabawa ruchowa;przygotowanie do śniadania; czynności porządkowo-higieniczne.

8.30-8.50   Śniadanie.

8.50-9.00   Czynności higieniczne po śniadaniu; przygotowanie do zajęć.

9.00-9.30   Zajęcia dydaktyczne zorganizowane z całą grupą wg założeń podstawy programowej oraz wybranego programu /rozwijanie różnorodnej aktywności dziecięcej: plastycznej,muzycznej, ruchowej, poznawczej, językowej, matematycznej/.

9.30- 10.30 Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci: konstrukcyjne, tematyczne w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci.

10.30-11.15 Spacery i zabawy swobodne oraz zorganizowane na powietrzu; zabawa ruchowa.

11.15-11.30  Przygotowanie do obiadu;czynności higieniczno-sanitarne.

11.30-12.00  Obiad.

12.00-12.15  Przygotowanie do leżakowania; czynności higieniczno-sanitarne.

12.15-14.00  Leżakowanie; słuchanie muzyki relaksacyjnej.

14.00-14.15  Przygotowanie do podwieczorku; czynności higieniczno-sanitarne.

14.15-14.30  Podwieczorek.

14.30-16.00  Zabawa ruchowa; słuchanie bajek, utrwalanie wierszy, piosenek, zabawy dowolne, gry i zabawy stolikowe, pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Rozchodzenie się dzieci, rozmowy z rodzicami.

• POZOSTAŁE GRUPY

Realizacja podstawy programowej odbywa się w godz. 8.00 – 13.00.

6.00-8.00

Codziennie rano z uśmiechniętą minką przychodzimy do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą, witamy się z panią, z koleżankami i kolegami.

Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, tematyczne.

8.00-8.30

Wykonujemy gimnastykę poranną lub bawimy się w nasze ulubione zabawy ruchowe. Przygotowujemy się do śniadania. Pomagamy sprzątać zabawki – zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek! Myjemy ręce.

8.30-9.00

Śniadanie. Siedzimy grzecznie – nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy śniadanie. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek i myjemy ząbki.

9.00-11.00

Odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach; malujemy,lepimy, rysujemy, wycinamy, liczymy, pracujemy z literami i cyframi, śpiewamy, gramy na instrumentach, tańczymy. Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się ładnie odpowiadać i opowiadać, uczymy się też mówić po angielsku, czasami zapraszamy Gości

ZAWSZE milutko witanych w naszej Dwunastce.

A ponadto:

…bawimy się jako mali twórcy dzieł plastycznych, uczymy się wierszy, słuchamy bajek i opowiadań. Stajemy się aktorami naszego wyjątkowego Teatru.

Spożywamy drugie śniadanie

I nareszcie!

Wychodzimy do ogródka przedszkolnego, obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw.

Te chwile w przedszkolu wręcz uwielbiamy!!!

11.00-11.30

Przygotowujemy się do obiadu, porządkujemy salę, odkładamy zabawki, wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne w toalecie.

11.30-12.00

Jemy pyszny obiadek. Wielkie brawa dla Pań Kucharek!!!

12.00-12.30

Odpoczywamy po obiedzie; słuchamy muzyki relaksacyjnej, oglądamy bajeczki edukacyjne,terapeutyczne, słuchamy czytanych bajek i opowiadań.

12.30-14.00

Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań, utrwalamy wiadomości zdobyte na zajęciach, słuchamy bajek, uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję, wychodzimy do ogrodu, na spacery lub wycieczki.

14.00-14.15

Przygotowujemy się do podwieczorku.

14.15-14.30

Zjadamy podwieczorek. Pychotka!!!

14.30-16.00

Uczestniczymy w zabawach ruchowych, bawimy się dowolnie lub pod kierunkiem Pani, bawimy się w kącikach zainteresowań, rozmawiamy z naszą Panią o tym jak minął dzień w przedszkolu albo bawimy się na placu zabaw, możemy iść już do domu.

16.00 Drzwi do przedszkola już zamykamy…

Do zobaczenia jutro, przedszkolaki!!!

(C) 2005 - 2019 Przedszkole nr 12 w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Obowiązek informacyjny